Режисером байопіку про Лесю Українку стане Нана Джанелідзе
Режисером байопіку про Лесю Українку стане грузинська кінорежисерка, сценаристка та композитор Нана Джанелідзе. Найближчим часом також буде розпочнеться кастинг акторів, а команда проекту приступить до зйомок тізеру.
У кінематографічному портфоліо Нани 5 повнометражних робіт, у котрих вона виступала в якості режисера, й 6 робіт, в яких Нана стала сценаристом. Зокрема, фільм «Покаяння» (реж. Тенгіз Абуладзе, 1987), в якому вона стала автором сценарію, завоював Гран-прі Каннського кінофестивалю, а також був номінований на «Золотий глобус» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Фільм про Лесю Українку стане першою кіностричкою Нани Джанелідзе, який буде знятий в Україні.

«Леся Українка - це не запорошений портрет на шкільній стіні, а жива, пристрасна, ревнива, самовіддана жінка, яка бореться зі смертельною хворобою. Кожну мить, котру їй подарувала доля, вона встигла жадібно прожити, «відчути», щоб відбити у своїй творчості непосильний тягар великого таланту. Я захотіла працювати над цим проектом відразу, як дізналася про його існування, тому що для мене це неймовірно надихаюча історія», - говорить Нана Джанелідзе.

Картина з робочою назвою "Леся Українка. Узлісся" представляє історію життя великої поетеси з ранніх років до останніх днів. Дві реальності - повсякденне життя і внутрішній світ самої Лесі - тісно сплітаються та відображають всі ключові повороти її долі. Над сценарієм байопіку працює Олександра Лавренчук. Творча група проекту активно залучає до співпраці над картиною експертів з творчості та життя Лесі Українки. Креативним продюсером і автором ідеї фільму виступила Юлія Синькевич (JS Films, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю), а співпродюсером - Марія Москаленко (FX FILM Georgia).

«Для нас історія про Лесю Українку - дуже особиста. Ми хотіли, щоб її обов'язково екранізувала жінка. Розглядали режисерок з України та Грузії - так як життя Лесі Українки тісно пов'язане з цими двома країнами. Нам потрібен був режисер зі свіжим та неупередженим поглядом - всі ці якості відмінно поєднуються в Нані Джанелидзе. Сценарій надихнув її з перших рядків - зараз ми активно над ним працюємо і вже скоро розпочнемо зйомки тізера», - кажуть продюсери картини Юлія Синькевич і Марія Москаленко.

12 вересня між компанією Джей Ес Філмс та Українським культурним фондом було підписано грантову угоду про підтримку проекту. Раніше проект «Леся Українка. Узлісся» переміг у конкурсі Українського культурного фонду та зайняв 1 місце серед проектів міжнародної співпраці в категорії "Аудіовізуальне мистецтво" та 3 місце серед усіх міжнародних проектів.

Нагадаємо, раніше сценарій байопіку був відібраний для участі в програмі ScripTeast.

З усіх питань звертайтеся до нас будь-яким зручним способом:
E-mail: kate.zvezdina@gmail.com
Телефон: +38 (063) 434 01 56
Made on
Tilda