В Грузії пройде фестиваль українського кіно "Україна в фокусі"
З 2 по 5 травня у Тбілісі (Грузія) вже в п'ятий раз відбудеться фестиваль українського кіно "Україна в фокусі". Під час кінофестивалю у кінотеатрі "Амірані" глядачі побачать 7 повнометражних фільмів та 4 короткометражних стрічки.
Організаторами фестивалю виступили продюсерські компанії FX Film Georgia та JS Films.

"Український кінематограф динамічно розвивається, що дозволяє нам гідно презентувати Україну світовій кіноспільноті, показуючи різножанрові картини й ті, що якнайкраще презентують кінематограф України, - кажуть співорганизаторки події Юлія Сінькевич та Марія Москаленко. - Фестиваль українського кіно в Грузії вже став доброю традицією, і святкує невеличкий перший ювілей - 5 років - тож цього разу ми знов очікуємо на повні зали"

Фестиваль відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, посольства України в Грузії, Грузинського Національного кіноцентру, Одеського міжнародного кінофестивалю, а також Тбіліської Мерії.

"Ми бачимо незмінну зацікавленість грузинської сторони в українській культурі та спільному кінематографічному партнерстві. Задля промоції України у світі, пошуку та налагодження нових професійних зв'язків, співпраці і продуктивного діалогу з давніми партнерами ми й продовжуємо підтримку подібних заходів за кордоном", - каже Голова Держкіно України Пилип Іллєнко

Подію відкриє дебютна робота режисера Ярослава Лодигіна - фільм "Дике поле". Стрічка, що знята за романом "Ворошиловград" Сергія Жадана, ще на етапі виробництва зібрала багато призів на пітчингах за кордоном, а світова прем'єра відбулась на кінофестивалі в Таллінні. Нещодавно стало відомо, що фільм також виборов перемогу у п'яти номінаціях Третьої Національної кінопремії "Золота Дзиґа", зокрема за найкращу чоловічу роль та операторську роботу. Наступного дня, у п'ятницю 3 травня, на глядачів чекає фільм Володимира Тихого "Брама", котрий є екранізацією культової п'єси Павла Ар'є "На початку та наприкінці часів". Ця стрічка також отримала чотири премії "Золота Дзиґа" - за найкращу жіночу роль та жіночу роль другого плану, найкращу музику та грім.

Дуже насиченою на прем'єри стане фестивальна субота. День розпочне показ комедії Аркадія Непиталюка "11 дітей з Моршина". Одразу після цього - збірка короткометражних фільмів-переможців та учасників Одеського міжнародного кінофестивалю: "Зв'язок", реж. Жанна Озірна, "В радості, тільки в радості", реж. Марина Рощина, "Магнітна буря", реж. Ігор Ганський, а також "Кров'янка" Аркадія Непиталюка, котра окрім перемоги на ОМКФ також отримала премію "Золота Дзиґа" у категорії "Найкращий короткометражний ігровий фільм". Закриє день прем'єра фільму Тоні Ноябрьової "Герой мого часу", котрий отримав приз за найкращу режисуру у Національному конкурсу 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

У неділю, 5 травня, маленькі глядачі можуть побачити сімейну комедію "Пригоди S Миколая" Семена Горова. Після - фільм-учасник Берлінського кінофестивалю - драма "Коли падають дерева" режисерки Марисі Нікітюк, котрий отримав нагороду за найкращу акторську роботу Національного конкурса Одеського міжнародного кінофестивалю та став лауреатом Третьої Національної кінопремії "Золота Дзиґа" за найкращий монтаж. Закриває кінофестиваль стрічка "Вулкан" режисера Романа Бондарчука, що брала участь у понад 40 міжнародних кінофестивалях.

Всі покази пройдуть в кінотеатрі «Амірані», вхід за квитками. Всі фільми показуватимуть мовою оригіналу з англійськими та грузинськими субтитрами.З усіх питань звертайтеся до нас будь-яким зручним способом:
E-mail: kate.zvezdina@gmail.com
Телефон: +38 (063) 434 01 56
Made on
Tilda